Nadační fond Emil

Hejbněte křídlem pro dobrou věc!

Závod Bike Prague je pro všechny nadšené sportovce – bikery, kteří rádi překonávají sami sebe, vlastní limity, přírodní překážky. Jsou mezi námi však také sportovci, kteří musí překonávat vlastní handicap, se kterým se narodili nebo získali vlivem úrazu nebo onemocnění.

Lásku k pohybu a sportu mají ať už zdraví nebo handicapovaní sportovci společné, proto jsme se spojili s Nadačním fondem Emil, jehož základním posláním je účinná a individuální pomoc handicapovaným dětem překonávat vlastní bariéry, nacházet nové přátele a objevovat ten „svůj“ smysl života.

V rámci registrace na závod Bike Prague nebo přímo na místě v den závodu můžete přispět finanční částkou Nadačnímu fondu Emil, která díky vaší pomoci podpoří handicapovaného mladého sportovce Standu Cimpu, který potřebuje upravit vozík, na kterém hraje Power chair hockey, což je florbal na elektrickém vozíku. Přispět mohou i závodníci, kteří již na Bike Prague jsou registrovaní. Stačí se přihlásit do SportID a v přihlášce na Bike Prague v doplňkových službách vybrat charitu. Přispět lze částkami od 50 do 500 Kč.

Jaký je Standův příběh?

Stanislav Cimpa, 24 let, Praha, vrozená vada páteře

Cílová částka na úpravu vozíku: 35 000kč

„Jmenuji se Stanislav Cimpa, je mi 24 let. Studoval jsem střední školu při JUŠ obor Sociální péče – sociálně-správní činnost, kde jsem úspěšně složil maturitní zkoušku. V současné době pracuji na pozici pracovník digitalizační linky, na částečný úvazek.

Má základní diagnóza se nazývá achondroplazie, která pro mne spolu s vrozenou vadou páteře znamená život na vozíku, ale i přesto to jsem aktivní člověk, který rád sportuje. Přes 5 let hraji kolektivní sport, který mne velmi baví a naplňuje. Jedná se o florbal na elektrických vozících nebo-li Powerchair Hockey.

Jsem členem sportovního klubu EWSC Jaguars Praha (www.jaguars.cz), se kterým jsme v roce 2011 a 2012 vyhráli Českou Powerchair Hockey ligu. V roce 2013 a 2015 jsme skončili na 2. místě. Také jsme se účastnili několika mezinárodních turnajů (ve Švýcarsku, Německu a Holandsku), kde jsme končili vždy na dobrém umístění a dokonce se nám povedlo několik turnajů i vyhrát. Jak v českých i mezinárodních turnajích, se mi povedlo získat individuální ocenění za nejlepšího střelce a nejužitečnějšího hráče. Aktuálně se u nás znovuzakládá reprezentační tým, kde jsem v úzkém výběru hráčů pro tento tým.

Chtěl bych vás požádat o příspěvek ve výši 35 000,- na úpravu mého vozíku pro tento sport. Po celou dobu hraji na repasovaném elektrickém vozíku Storm 02. Tento vozík není pro hru vyhovující a potřeboval by upravit výkonnějšími motory, elektronikou a chlazením. Tyto úpravy mi pomohou s lepší akcelerací, obratností, pohybem na hřišti a zlepšení mých individuálních dovedností pro lepší sportovní výkony.“


www.emilnadace.cz