• cs
  • en
Úvod  /  O závodě  /  Aktuality

Cena Fair Play byla udělena Radku Šmejkalovi za mimořádné sportovní chování

19. červenec 2012

Cena Fair Play byla udělena Radku Šmejkalovi za mimořádné sportovní chování

Genesis Bike Prague byl pro mnohé skvělý závod se spoustou zážitků. Našel se ale člověk, který místo toho, aby si užil jízdu a aplaus v cílové rovince, vyměnil svůj dojezd za pomoc jinému cyklistovi. Radek Šmejkal ukázal, jak moc velký sportovec je a jak vypadá sportovní chování.

Asi na padesátém kilometru pomáhal pan Šmejkal závodníkovi, který měl zdravotní problémy a nemohl ani dost dobře chodit. Počkal s ním na pomoc, ale vzhledem k tomu, že zdravotníci přijeli až po velmi dlouhé době, prošvihl kvůli čekání závod. Závodníka ani neznal a přesto počkal a pomohl mu za cenu svého nedojetí. Nakonec ho do cíle dovezla záchranka stejně jako závodníka, kterému pomáhal. To už ale bylo po závodě.

Pro toto sportovní chování jsme se rozhodli udělit mu cenu Fair Play Genesis Bike Prague 2012. Pan Šmejkal obdržel od nás poukázky do sítě prodejen Intersport v hodnotě 1 500Kč, startovné na rok 2013, cyklistický batoh a pamětní diplom.

Jsme rádi, že se mezi námi ještě pořád najdou lidé, kteří se umějí zachovat sportovně. Ještě jednou tedy děkujeme panu Šmejkalovi.

Fotogalerie


  vyobrazení jezdce na velocipédu