Praha je pro cyklisty jako dělaná – Bike Prague

Praha je pro cyklisty jako dělaná 24.4.2017

S jarem začíná i nová cyklistická sezóna a Praha pro cyklisty připravila hned několik novinek. Stáhněte si novou aplikaci Na kole Prahou a přesvědčte se, že i v metropoli lze najít vhodné trasy na kolo.

„V posledních letech se nám v oblasti cyklistiky povedl významný posun dopředu. Investovaly se desítky milionů korun, postavily se nové cyklostezky, stovky nových stojanů na kola, u nádraží v Klánovicích vzniklo první Bike and Ride parkoviště pro kola. V tomto správném trendu budeme pokračovat,“ řekl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek.

Praha jako město stále rozšiřuje svoje pole působení a neustále rozvíjí své služby obyvatelům. To platí i pro cyklisty. Nově se můžete projet na propojeném úseku územím Kozinova a meandrech Botiče či mezi Běchovicemi a Horními Počernicemi. Nevíte kam se vydat, zda-li je cyklostezka v dobrém stavu nebo jste se prostě a jednoduše ztratili? Využijte nové aplikace Na kole Prahou, která vám nalezne tu nejvhodnější cyklistickou trasu a bude vás varovat před nebezpečnými místy.  

Přesvědčte se o tom, že i v metropoli a její bezprostřední blízkosti lze najít parádní terén pro bikový závod. Poznejte ty nejkrásnější místa CHKO Český kras, Prokopské údolí a poznejte Prahu z trochu jiné stránky. Závod Bike Prague je unikátní tím, že si až na trase můžete vybrat, kterou ze dvou možných tras pojedete. Registrace probíhají na bike-prague.cz.