Bike Prague si zajede BSK racing – Bike Prague

Bike Prague si zajede BSK racing 2.5.2017

Závodu Bike Prague se letos zúčastní i tým BSK racing. Jaké ambice mají na letošní ročník a na které části trati se těší nejvíce? Přečtěte si rozhovor s kapitánem týmu Ondřejem Basařem.

Jak byste představil váš tým?

BSK racing je tým s osmiletou historií, během které prošel evolucí jak z pohledu členské základny, tak z pohledu jeho partnerů a sponzorů. V letošní sezoně za tým závodí cca 20 dospělých sportovců, jejichž specializace jsou převážně MTB maratony a cross-country, ale najdou se mezi námi i účastníci orientačních a silničních závodů či běžci. Medailové úspěchy obvykle zaznamenáváme především v ženských. Kromě toho má náš tým sekci BSK racing juniors, kde se trenéři z našich řad starají o zlepšování kondice a obratnosti u cca 15 dětí ze severu Prahy. Ti se pak účastní např. závodů Pražského MTB poháru. Více informací a novinek o dění v týmu najdete na našem Facebooku nebo webové stránce www.bskracing.cz.

Kolik z vás se na Bike Prague chystá?

Momentálně je do hlavního závodu přihlášeno 7 dospělých závodníků BSK racing, ale nevylučuji, že se na poslední chvíli rozhodne přidat ještě někdo další.

Jak probíhají vaše týmové tréninky?

Vzhledem k tomu, že většina našich závodníků nebydlí moc blízko u sebe, tak na společné bikové a silniční tréninky vyrážíme jen občas, a to převážně mimo hlavní závodní sezonu. Našimi oblíbenými lokalitami na týmové tréninky jsou např. Kokořínsko, Křivoklátsko nebo Brdy. Po zbytek času se každý připravuje víceméně individuálně, takže se obvykle potkáváme všichni dohromady až na samotném závodě. Bike Prague toho nebude výjimkou.

Chystáte se na 35 km, 65 kilometrů nebo se rozhodnete až na trati?

Do závodu plánujeme nasadit tři tandemy, kde budeme předem dohodnuti na délce tratí, abychom dodrželi pravidla. Zbývající závodníci se rozhodnou podle své aktuální kondice a ambicí.

Na kterých místech u nás nejraději jezdíte? Jaké části trasy se vám líbí?

Pokud mohu mluvit za sebe, tak na delší trati se mi líbí prudký technický sjezd za občerstvovačkou ve Vonoklasech a také rychlé úseky podél Berounky. Naopak vždycky trpím v nejetelné lesní stojce od Černošic k Cukráku a chytají mne křeče ve stoupáních za oběma brody. Ale to asi nebudu jediný… 🙂

Kolik závodů za rok zvládnete odjet?

Vybrané závodníky BSK racing čeká kromě jiného kompletní seriál GALAXY Série. Další se zúčastní i jednotlivých závodů z ostatních celorepublikových seriálů. Zveme také všechny bikery a bikerky 9. 9. na námi pořádaný závod XC Řež. Každý z týmu zvládne v průměru 5 – 10 závodů za rok a nejoblíbenějšími závody letos budou určitě Král Šumavy, Malevil cup, Pražská 50 a ČT Author cup.

Jaké máte ambice na Bike Prague jako tým a jaké vy osobně? Pojedete na čas, na umístění, nebo si to jedete hlavně užít?

Věřím, že motivací všech bude co nejlepší umístění v celkovém pořadí i v kategoriích, abychom navázali na úspěchy z předchozích dvou let, kdy se nám podařilo vybojovat celkem 2x zlato, 1x stříbro a 3x bronz! Osobně nejspokojenější však budu, když se všichni dostaneme ve zdraví do cíle a přitom si užijeme atmosféru závodu.