Bike Prague představuje trasu včetně nových úseků – Bike Prague

Bike Prague představuje trasu včetně nových úseků 3.5.2017

Letošní trasa Bike Prague vás zavede na nové úseky. Organizátoři pozměnili zhruba čtvrtinu trati. Těšit se můžeš na technické úseky v lesích CHKO Český kras, rozlehlé louky, brody i rychlé rovinky okolo Berounky. Kde si na trati dát pozor a kde se můžeš občerstvit?

Startovat budeme od Galerie Butovice na Praze 5, která se nachází v nadmořské výšce 313 m.n.m. Krátká trasa měří 35 kilometrů a závodníci při ní nastoupají 706 metrů. Čas závodu se začne měřit až v Prokopském údolí na 3. kilometru. Pozor si dej na 6. – 7. kilometru u Holyně, kde tě čeká úzký sjezd a po levotočivé zatáčce se najede do terénu. Občerstvovací stanici budeš mít umístěnou na 15. kilometru za Zadní Kopaninou. Záhy tě čeká na 16. kilometru nový úsek trasy nad Chotčí. Na 18. kilometru si dej pozor na bahnitý sjezd k Dubečskému mlýnu, za kterým následuje technický úsek v lese a průjezd potůčku přes klády. Na 20. kilometru se oddělí závodníci na dlouhou trasu, kteří zamíří vpravo. Závodníci na krátkou trasu odbočí vlevo a projedou obcí Choteč. Na 23. kilometru u Kosoře se můžeš těšit na druhou občerstvovací stanici. Na 25. kilometru tě čeká prudký sjezd ke Kalinově mlýnu, za nímž se můžeš naposledy občerstvit. Krátce před cílem vede trasa přes železniční přejezd, kde je třeba upravit rychlost a respektovat pokyny pořadatelů a případně dát přednost projíždějícímu vlaku. Za přejezdem následuje další brod přes Dalejský potok. Cíl se nachází opět v zázemí závodu u Galerie Butovice.

Dlouhá trasa závodu měří celkově 65 kilometrů a závodníci nastoupají 1430 metrů. Start proběhne společně s krátkou trasou a trať je pro obě trasy totožná až do 20. kilometru, kde se závodníci dlouhé trasy vydají vpravo směrem na Roblín. V okolí Volnoklas tě čeká hned několik náročných sjezdů. Na fotbalovém hřišti u Volnoklas se můžeš občerstvit. 500 metrů za občerstvovačkou tě čeká prudký, technicky náročný sjezd. Na 36. kilometru tě čeká další nový úsek – výšlap roklí od Všenor směrem k Jílovišti. Na 39. kilometru se můžeš občerstvit před závěrečným stoupákem na vrchol Cukráku, který se nachází ve výšce 414 m.n.m. Po sjezdu z nejvyššího bodu trasy opět v Černošicích překonáš Berounku a budeš stoupat k Třebotovu.  Na 51. kilometru se dlouhá trasa opět napojí na 25. kilometr krátké trasy. V cíli u Galerie Butovice se můžeš těšit na občerstvení, pozávodní masáž a bohatý doprovodný program.

Trasa závodu se může mírně měnit dle aktuálních podmínek. Její finální trasa bude stanovena před startem závodu. Trať vede přes CHKO Český Kras, respektuj prosím značení trati a buď ohleduplný k přírodě, ve které se pohybuješ.

Mapu nalezneš zde.