Pomozme handicapovanému Standovi získat elektrický vozík – Bike Prague

Pomozme handicapovanému Standovi získat elektrický vozík 4.5.2017

Závod Bike Prague je pro všechny nadšené sportovce, kteří rádi překonávají sami sebe, vlastní limity či přírodní překážky. Jsou mezi námi však i sportovci, kteří musí navíc překonávat vlastní handicap, se kterým se narodili nebo se zranili či onemocněli. Prostřednictvím závodu Bike Prague nyní můžete přispět finanční částkou Nadačnímu fondu Emil, který použije vybrané prostředky na podporu handicapovaného sportovce Standy Cimpy.

Lásku k pohybu a sportu mají zdraví i handicapovaní sportovci společnou, proto jsme se spojili s Nadačním fondem Emil, jehož posláním je pomoc handicapovaným dětem překonávat vlastní bariéry, nacházet nové přátele a objevovat ten „svůj“ smysl života.

Standovi je 24 let a trpí vrozenou vadou páteře. Odmaturoval a pracuje na částečný úvazek.  Aktivně hraje Power chair hockey, což je florbal na elektrickém vozíku. Jeho stávající vozík není vyhovující a potřeboval by vylepšit výkonnějšími motory, elektronikou a chlazením. Tyto úpravy mu pomohou s lepší akcelerací, obratností a pohybem na hřišti.

„Chtěl bych vás požádat o příspěvek ve výši 35 000,- na úpravu mého vozíku pro tento sport. Po celou dobu hraji na repasovaném elektrickém vozíku, který není pro hru vyhovující a potřeboval by upravit tak, abych se mohl lépe pohybovat na hřišti,“ vysvětluje Standa.

Přispět na Standův vozík můžete v rámci registrace na závod Bike Prague  nebo přímo na místě v den závodu finanční částkou Nadačnímu fondu Emil, který díky vaší pomoci mladého handicapovaného sportovce Standu Cimpu podpoří. Přispět mohou i závodníci, kteří již na Bike Prague jsou registrovaní. Stačí se přihlásit do SportID a v přihlášce na Bike Prague v doplňkových službách vybrat charitu.  Přispět lze částkami od 50 do 500 Kč.