Ředitel závodu Lubor Tesař: Nejvíce se mi líbí nový úsek u Chotče – Bike Prague

Ředitel závodu Lubor Tesař: Nejvíce se mi líbí nový úsek u Chotče 12.5.2017

Lubor Tesař, bývalý český profesionální cyklista a stálý expert České televize při komentování cyklistických závodů, sice velkou část kariéry absolvoval na silnici, ale jakmile měl chvilku času, vždy rád vyrazil do terénu. Proto zná vítěz čtyř etap Závodu míru v okolí Prahy téměř každou lesní cestu a pořádá pro fandy horské cyklistiky už šestým rokem závod Bike Prague. Co všechno vás při závodě čeká? Přečtěte si rozhovor s ředitelem závodu Luborem Tesařem.

Lubore, pro koho je závod Bike Prague?

Určitě pro všechny, kteří mají rádi kolo a přírodu. Trasa vede nádhernými přírodními scenériemi CHKO Český kras, takže si při závodě užijete opravu krásné výhledy. Navíc si vyzkoušíte všechny druhy terénu od úzkých lesních cest, brodění potůčků, prašných cest kolem luk nebo travnaté cesty podél Berounky. A určitě bych rád pozval i ty, kteří se nebojí výzev, protože trasa Bike Prague jich několik má.

O jaké konkrétní výzvy jde?

Těch náročnějších míst najdete více především na delší 65kilometrové trase. Ta je totiž pro ty, kteří na kole jezdí už pravidelněji, případně pro ty, kteří opravdu rádi překonávají těžké terény. Závodníci zde nastoupají až 1200 metrů a překonají například výjezd na vysílač Cukrák nebo musí zdolat i náročnější singltreky.

Co poté ta kratší trasa na 35 kilometrů?

Ta kratší je pro ty, kteří si rádi vyjedou na kolo a chtějí se spíše kochat nádherným okolím. Ale úplná procházka růžovým sadem to také není. Pár libůstek pro ně máme připraveno, ale určitě není problém, když závodníci sesednou z kola a raději obtížnější úsek sejdou. Ale ať se nebojí přihlásit i méně zkušení bikeři nebo i ženy, pro ty máme letos nově speciální 4. vlnu. Je určena pro pohodáře, kteří chtějí zažít atmosféru závodu a přitom se nechtějí úplně strkat lokty s nastartovanými závodníky v barevných trikotech.

Letos prošla trasa Bike Prague několika změnami. Na jaká místa se mohou závodníci těšit?

Trasa se změnila zhruba z jedné čtvrtiny. Mně osobně se líbí nejvíce nový úsek směrem k Chotči. Lesem se přijíždí do vesnice a cesta vede roklí s potokem. Obzvláště pak doporučuju se dívat po levé straně, kde si užijete nádherný výhled.