Nejdůležitější informace před startem – Bike Prague

Nejdůležitější informace před startem 16.5.2017

Chystáte se na Bike Prague? Přečtěte si ty nejdůležitější informace před startem!

VYZVEDNUTÍ STARTOVNÍCH BALÍČKŮ

Startovní balíček si vyzvedni na prodejně Intersport v Galerii Butovice v pátek 19.5. od 12:00 do 20:00 nebo v sobotu 20. 5. v den závodu od 7:00 do 11:00. Startovní balíčky pro děti lze vyzvednout v sobotu pouze od 7:00 do 9:30. Nezapomeňte přijet s časovým předstihem. Přihlásit se do závodu je možné i na místě. Pokud se z nějakých důvodů nebudete moci závodu zúčastnit, je možné převést startovní číslo na jiného závodníka za poplatek 100 Kč.

Objednaná trička: Pokud sis objednal závodní tričko, vyzvedni si ho na registraci.

Objednané balíčky Enervit: Objednané balíčky Enervit budou k vyzvednutí na stánku Enervit v pasáži Galerie Butovice

ČASOVÝ HARMONOGRAM

pátek 19. 5. 2017

12:00 – 20:00 Registrace, výdej startovních balíčků

sobota 20. 5. 2017

7:00 – 11:00 Registrace, výdej startovních balíčků dospělí
7:00 – 9:30 Registrace, výdej startovních balíčků děti
10:00 Start dětí, kategorie starší a mladší žáci (2003-2006), 3 km
10:15 Start dětí, kategorie nejmladší žáci (2007-2008), 2 km
10:30 Start dětí, kategorie předžáci (2009-2010), 700 m
10:45 Start dětí, kategorie benjamínci (2011 a mladší), 350 m
12:00 Start hlavního závodu ve čtyřech vlnách
12:30 – 12:50 Vyhlášení dětských kategorií
15:30 Vyhlášení absolutních vítězů 65 a 35 km
15:50 – 17:00 Vyhlášení ostatních závodníků 35 a 65 km
17:00 Tombola – slosování a předání cen
18:00 Limit pro dojetí do cíle


PŘÍJEZD A PARKOVÁNÍ

Nejsnazší způsob jak se dostat do zázemí Bike Prague je využít hromadnou dopravu. Zastávka metra Nové Butovice se nachází pár set metrů od zázemí závodu. Stačí ze zastávky následovat značení na Galerii Butovice. Parkování bude pro závodníky zdarma v podzemních garážích  Galerie Butovice (pozor, omezená výška 2,2m) a v Jeremiášově ulici (podélné parkování v jednom pruhu v obou směrech v bezprostřední blízkosti zázemí závodu)

POZOR! Do podzemního parkoviště (ani do Galerie Butovice) není možné vjet s kolem. Kolo si prosím sundejte ze střechy / z auta v zóně pro sundávání kol u vjezdu do podzemních garáží. Kolo si nenechávejte ani v autě, neboť platí zákaz vstupu s kolem do Galerie Butovice a neměli byste jak opustit garáž. Pro tyto případy vám bude k dispozici technická četa z autosalonu Klokočka, kteří vám pomůžou se sundáním kola a během toho, co budete parkovat, vám ho rádi pohlídají. Popřípadě si kola mezitím můžete uložit do depa nebo na stojany kdekoliv v zázemí závodu.

TRASA ZÁVODU

 • Prostudujte si, kudy závod vede, mapy naleznete zde.

OBČERSTVOVACÍ STANICE

 • Pětkrát na trase 65 km, třikrát na trase 35 km.
 • První a poslední občerstvení na trati bude zásobeno pouze nápoji.
 • Na ostatních občerstvovačkách se můžete těšit na posilnění od Enervitu ve formě iontových nápojů a energetických tablet, dále si můžete dopřát tyčinky Nature Valley. Samozřejmě nebude chybět ani ovoce a hrozinky. Tekutiny si můžete doplňovat i do bidonů na cestu, Veolia voda dodává na každou stanici jednu cisternu vody.
 • Na každého závodníka čeká v cíli teplé jídlo. Ve startovním balíčku naleznete stravenku.

SERVIS KOL a ZDRAVOTNÍ ASISTENCE

 • Na trať se určitě vyzbrojte základním vybavením jako jsou náhradní duše, montpáky, lepení a malá pumpička. Pokud však bude třeba, můžeme vám na trati pomoci i my. Tuto pomoc více směřujeme na kratší trasu závodu, kam se spíše vydají méně zkušení závodníci a nováčci. Náhradního materiálu ale není neomezeně, proto nepodceňte přípravu.
 • Před závodem  vám zdarma kolo seřídí odborníci z Intersportu. Servis hledejte v nafukovacím stanu Intersport. Hned po dojetí závodu v cíli budete mít možnost umýt si své kolo stroji Nilfisk a odvézt si ho tak domů čisté. A kdybyste náhodou nejeli na čistotu, budete moci v cíli umýt i sebe. Připravena bude sprcha a také velké umývací žlaby od Johnny Servisu.
 • V případě, že budete potřebovat zdravotní pomoc, zdravotnická asistence vám bude k dispozici v cíli i na trase. Na stánku Jatomi Fitness Vám změří tělesné hodnoty na speciálním přístroji a trenér poradí, jak potrénovat.
 • Budete se chtít na chvíli uvolnit? Přijďte se nechat namasírovat od studentů vyšší odborné a vysoké školy tělesné výchovy a sportu Palestra nebo se můžete zdarma nechat zatejpovat od Kine-MAX.

DĚTI S SEBOU!

 • Bike Prague je závod i pro děti. Startovat mohou úplně ti nejmenší, na které čeká trasa 350 m, až po ty největší, pro které je připravena trasa na 3 kilometry.
 • V rámci dětského sportovního dne je pro rodiny s dětmi připraveno mnoho zábavných atrakcí a soutěží. Těšit se můžete na skákací hrad, trampolíny, půjčovnu koloběžek a First Biků, půjčovnu elektrokol Genesis, Scott a Author a stolní fotbálek.
 • Zafandit můžeš i při exhibici handicapovaných sportovců při Power Chair hockey (florbal na elektrických vozících).

DOPROVODNÝ PROGRAM PRO VAŠE ZNÁMÉ

 • TRIAL SHOW: představí se několikanásobný mistr České republiky v trialu a držitel Guinessova rekordu Vlastislav Kabeláč Čiháček

TOMBOLA

 • Každý závodník nalezne ve startovním balíčku lístek do tomboly, který je nutný odevzdat v informačním stánku v zázemí závodu. Po skončení vyhlášení závodu proběhne slosování o ceny. Hlavní výhrou bude horské kolo Genesis. Po vyhlášení dětských kategorií proběhne slosování dětské tomboly.

NA PAMÁTKU

 • Po závodě se najdete na videích a fotkách, které budou pořizovat fotografové na trati. Každý závodník bude mít možnost stáhnout si zdarma své osobní fotky ze závodu v pondělí po závodě. Najdeš je u svého jména ve výsledkové listině.