Nejdůležitější informace před startem Bike Prague – Bike Prague

Nejdůležitější informace před startem Bike Prague 17.5.2018

Už je to pomalu tady! 7. ročník Bike Prague odstartuje už v sobotu 19. května od pražské Galerie Butovice.

Klidně se rozhodni až těsně před startem dlouhé, který závod si dáš. I když jsi přihlášený na kratší závod, můžeš vyrazit na delší trasu. Nezapomeň si tento mail přinést v mobilu (nebo vytisknout) a vzít k registraci, slouží jako potvrzení k vyzvednutí startovního čísla.

UPOZORNĚNÍ pro závodníky, kteří se rozhodnou pro start na dlouhé trase: Pro zaručení bezpečnosti mohou být závodníci na dlouhé trase s očekávaným cílovým časem nad 3:15 hod. zastaveni po nezbytně nutnou dobu v místech, kde se potkají s nejrychlejšími závodníky na krátké trase. Děkujeme za pochopení či za případný start na krátké trase.

VYZVEDNUTÍ STARTOVNÍCH BALÍČKŮ

Startovní balíček si vyzvedni na prodejně Intersport v Galerii Butovice v pátek 18.5. od 12:00 do 20:00 nebo v den závodu v sobotu 19. 5. od 7:00 do 14 hodin. Přihlásit sebe nebo někoho ze svých blízkých můžeš i na místě. Pozor, dlouhá trasa startuje už ve 12 hodin. Nové registrace a převod startovného na jiného závodníka končí v případě dlouhé v 11:00. Převod startovného stojí 100 Kč. Startovní balíčky pro děti lze vyzvednout v sobotu pouze od 7:00 do 9:30. Nezapomeň přijet s časovým předstihem.

Objednaná trička: Pokud sis objednal závodní tričko, vyzvedni si ho na registraci na prodejně Intersport v Galerii Butovice. Zakoupit tričko si můžeš také na samotném závodě.

Objednané balíčky Enervit: Objednané balíčky Enervit budou k vyzvednutí na stánku Enervit v pasáži Galerie Butovice.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

Pátek 18.5.2018

12:00 – 20:00 Registrace, výdej startovních balíčků

 

Sobota 19.5.2018

7:00 – 14:00 Registrace, výdej startovních balíčků dospělí (změny a nové registrace
nejdéle 1 hod. před startem)
7:00 – 9:30 Registrace, výdej startovních balíčků děti
10:00 Start dětí, kategorie starší a mladší žáci (2004-2007), 3 km
10:15 Start dětí, kategorie nejmladší žáci (2008-2009), 2 km
10:30 Start dětí, kategorie předžáci (2010-2011), 700 m
10:45 Start dětí, kategorie benjamínci (2012 a mladší), 350 m (oddělen start kol a odrážedel)
12:00 Start hlavního závodu na 55 km
12:30 – 12:50 Vyhlášení dětských kategorií a dětská tombola
15:00 Start hlavního závodu na 35 km
15:15 Vyhlášení absolutních vítězů a vítězů kategorií na trati 55 km
17:15 Vyhlášení absolutních vítězů a vítězů kategorií na trati 35 km
18:00 Tombola
19:00 Limit pro dojetí do cíle

PŘÍJEZD A PARKOVÁNÍ

Nejsnadněji se na Bike Prague dostaneš hromadnou dopravou. Zastávka metra Nové Butovice se nachází pár set metrů od zázemí závodu. Ze zastávky sleduj značení na Galerii Butovice. Také můžeš zdarma zaparkovat v podzemních garážích Galerie Butovice (pozor, omezená výška 2,2m) a v Jeremiášově ulici (podélné parkování v jednom pruhu v obou směrech v bezprostřední blízkosti zázemí závodu).

POZOR! Do podzemního parkoviště (ani do Galerie Butovice) nemůžeš vjet s kolem. Kolo si prosím sundej ze střechy / z auta v zóně pro sundávání kol u vjezdu do podzemních garáží. Kolo si nenechávej ani v autě, neboť platí zákaz vstupu s kolem do Galerie Butovice a neměl bys jak opustit garáž. Pro tyto případy ti bude k dispozici tým z Autosalonu Klokočka, který ti pomůže se sundáním kola. Během toho, co budeš parkovat, ti kolo rádi pohlídáme. Popřípadě si kolo mezitím můžeš uložit do depa nebo na stojany kdekoliv v zázemí závodu.

TRASA ZÁVODU

Prostuduj si, kudy závod vede, mapy nalezneš zde. Čas se závodníkům začíná měřit v Prokopském údolí. V případě elitní a první vlny po průjezdu prvního závodníka. Závodníkům z dalších vln se čas měří individuálně po průjezdu měřícím pásem.

OBČERSTVOVACÍ STANICE

Občerstvovací stanice potkáš na 55 km celkem šestkrát, třikrát na trase 35 km, všechny jsou zakresleny v mapě závodu. Na občerstvovačkách se můžeš těšit na posilnění od Enervitu ve formě iontových nápojů a energetických tablet, dále si můžeš dopřát tyčinky, ovoce a hrozinky. Tekutiny si můžeš doplňovat i do bidonů na cestu.

Na každého závodníka čeká v cíli teplé jídlo. Ve startovním balíčku nalezneš stravenku na kuřecí rizoto nebo klobásu.

SLUŽBY ZÁVODNÍKŮM A ZDRAVOTNÍ ASISTENCE

Na trať se určitě vyzbroj základním vybavením jako jsou náhradní duše, montpáky, lepení a malá pumpička. Pokud však bude třeba, můžeme ti na trati pomoci i my.

Před závodem ti zdarma kolo seřídí odborníci z Intersportu. Servis hledej v nafukovacím stanu Intersport. Hned po dojetí závodu v cíli budeš mít možnost umýt si své kolo stroji Nilfisk a odvézt si ho tak domů čisté. A kdybys náhodou nejel na čistotu, můžeš v cíli umýt i sebe. Připravena bude sprcha a také velké umývací žlaby od Johnny Servisu.

V případě, že budeš potřebovat zdravotní pomoc, zdravotnická asistence ti bude k dispozici na trase i v cíli.

Budeš se chtít na chvíli uvolnit? Přijď se nechat namasírovat od studentů vyšší odborné a Vysoké školy tělesné výchovy a sportu Palestra nebo se můžeš zdarma nechat zatejpovat od Kine-MAX.

DĚTI S SEBOU!

Bike Prague je závod i pro děti. Startovat mohou úplně ti nejmenší, na které čeká trasa 350 m, až po ty největší, pro které je připravena trasa na 3 kilometry. Na nejrychlejší malé bikery čeká slavnostní vyhlášení. Po dětském vyhlášení proběhne tombola o zajímavé ceny. V rámci dětského sportovního dne, na který je vstup zdarma, je pro rodiny s dětmi připraveno mnoho zábavných atrakcí a soutěží. Děti se mohou těšit na skákací hrad od Kam s dětmi, sportovní aktivity, rozdávání balónků od Prahy 5, základy první pomoci od Aplikace Záchranka a na soutěž o jazykový kurz Rolino v hodnotě 15 000 Kč.

DOPROVODNÝ PROGRAM

Těšit se můžeš na testovací jízdy vozů od Autosalonu Klokočka. V zázemí závodu proběhnou autogramiády olympijského vítěze v desetiboji Romana Šebrleho a šestinásobného paralympijského vítěze v cyklistice Jiřího Ježka. Ve 12:15 a 14:15 se konají stepařská vystoupení Tanečního studia Andrea. Zkušení lektoři se pak budou jednotlivým zájemcům o step věnovat.

TOMBOLA

Ve startovním balíčku najdeš také lístek do tomboly. Pokud se chceš účastnit slosování o ceny, je třeba lístek odevzdat v informačním stánku v zázemí závodu a být slosování přítomen. Po skončení vyhlášení závodu proběhne slosování o ceny. Hlavní výhrou bude horské kolo Genesis. Po vyhlášení dětských kategorií se rovněž koná slosování dětské tomboly.

NA PAMÁTKU

Po závodě se najdeš na fotkách, které budou pořizovat fotografové na trati. Každý závodník bude mít možnost stáhnout si zdarma své osobní fotky ze závodu v pondělí po závodě. Najdeš je u svého jména ve výsledkové listině. Prohlédnout si budeš moci i videa ze závodu.

Nezapomeň si prolistovat brožuru závodu. Nalezneš v ní nejen všechny důležité informace, ale i poukazy od našich partnerů. Najdeš ji ve své startovní tašce.