Projeď si Českou republiku na kole! – Bike Prague

Projeď si Českou republiku na kole! 21.5.2018

Jak se ti jel závod Bike Prague? Možná tě překvapilo, jak je možné jet pražský závod a strávit 99 % trasy v překrásné přírodě, projíždět brody i historicky významným Prokopským údolím, nebo že jsou nedaleko Prahy přírodní singltreky. Ale to zdaleka nebylo všechno, podobných překvapení můžeš v České republice zažít mnohem víc. Stačí jim jít vstříc! Třeba pomocí webu Česko jede. Protože co je víc než znát naši vlastní matičku zemi?

Jak se k překrásným, méně známým a neobvyklým místům v ČR dostat, Ti napoví www.ceskojede.cz! Jedná se o portál, na kterém si můžeš vybrat z 8 outdoorových aktivit (horské kolo, in-line bruslení, ale i třeba golf), upřesnit cílovou skupinu i místo v ČR, kde chceš sportovat. Po zadání ti Česko jede nabídne různé varianty – kam se vydat, na jak dlouho a proč. U popisu trasy se dozvíš podrobnosti ke všem zajímavostem, které tě na cestě čekají a můžeš si podrobně nastudovat cyklotrasy/turistické cesty, ať nezabloudíš. Itinerář si můžeš stáhnout v PDF a najdeš v něm zajímavá filmová místa v okolí, příběhy, které se odehrály v blízkosti i doporučená místa pro turisty i sportovce.

Jsi jedním z těch, kteří se o termínu letošního Bike Prague dozvěděli na www.kudyznudy.cz? Jistě, přece se nebudeš nudit. Portál tvoří lidé a slouží pro lidi, takže tam každý může vložit vlastní akci a na oplátku se o jiné dozvědět. Tentokrát nejde jen o sport, ale i o festivaly, výstavy, trhy, společenské akce a další. Mrkni na kudyznudy.cz a vyjdi z nudy!

Záleží jen a jen na tobě, jestli budeš psát vlastní příběh v zemi příběhů, kterou Česká republika bezesporu je. Právě www.ceskozemepribehu.cz v roce 2018 připomíná 100. výročí založení samostatného Československa. Tuto významnou událost si můžeš přiblížit  poutavými příběhy ze všech koutů Česka právě návštěvou místa podle oblasti, která tě zajímá.