Jiří Ježek: Příští rok jedeme na Bike Prague znovu! – Bike Prague

Jiří Ježek: Příští rok jedeme na Bike Prague znovu! 22.5.2018

Letošního Bike Prague se zúčastnil také nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek se svou ženou Soňou. Sympatický pár si projel trasu na 35 km a Jiří jako správný gentleman dojel do cíle po boku své ženy.

Co se vám letos líbilo na Bike Prague nejvíc?

Jiří Ježek: Samozřejmě atmosféra. My jsme se byli podívat už na závody dětí. To je úžasné, že mají i děti možnost začít s cyklistikou. Pak jsme měli spoustu kamarádů, kteří jeli dlouhou trasu. Nakonec jsme se sami vydali na 35km trať. Takže krásný den s cyklistikou.

Soňa Ježková: Jirka říká my, ale Jirka se spíš vydal se mnou. Podporoval mě na trati, já jsem jela trošku pomaleji. Hlavně do kopců. Po rovince mi to samozřejmě jelo, protože jsem se vezla za Jirkou, a ta lokomotiva mě táhla dopředu. Závodníky, kteří mě přejeli do kopce, jsem zase já předjela na rovince, protože to za Jirkou dobře jelo. Byla to nádherná trať nahoru a dolů. Těšíme se na příští rok.

Které úseky trasy se vám líbily nejvíc?

Jiří Ježek: Velmi se mi líbily singltreky a jeden prudký sjezd. Musím říct, že mě Soňa překvapila a dala ho bez mrknutí oka. I start byl dobře zorganizovaný. Po startu z kopce jsme jeli za zaváděcím autem a hned se to rozjelo do asfaltového stoupání, kde si každý našel svou pozici v pelotonu. Pak už jsme se vydali mimo silnice a vlastně celý závod byl mimo asfalt. Hrozně hezký závod.

Soňa Ježková: Mě bavily brody, já mám vodu ráda. Akorát mi Jirka příště musí říct, že si mám shodit z velké na malou a pak to trochu rychleji projet, protože jsem za každým brodem zastavila. Samozřejmě jsem nebyla jediná, ale bylo to hezké.

Jiří Ježek: Pro Soňu to byl asi čtvrtý závod. Ty zkušenosti tolik nemá, ale ona je nasbírá.

Soňa Ježková: Já jsem celý život podporovala na závodě Jirku a teď Jirka podporuje mě. Trošičku se to obrátilo. Akorát moje tempo je trošku pomalejší, než Jirkovo. Byl to krásný závod. Spousta lidí, se kterými jsme mluvili, si závod chválí. Mám radost, že práce organizátorů je korunovaná tím, že z toho lidi mají radost. To je největší odměna.

Chcete něco vzkázat organizátorům?

Soňa Ježková: Já bych chtěla poděkovat lidem, kteří hlídají křižovatky a vůbec celou trať. Nesmírně krásně povzbuzovali a bylo to super vždycky, když jsme kolem nich projížděli.

Doporučíte příští rok Bike Prague kamarádům?

Jiří Ježek: Rozhodně! Pokud se nám nějaký závod líbí, vždycky se vracíme, pokud je to možné. Kalendář je nabitý různými sportovními událostmi celý rok. Bike Prague je ale v Praze a my bydlíme kousek odsud, tak si to nenecháme ujít.

Soňa Ježková: Vždycky se snažíme tyhle události trávit s kamarády. V partě je to vždycky lepší. Zase se těšíme na příští rok a užijeme si to s přáteli a s lidmi, které to baví.