Časté dotazy – Bike Prague

Časté dotazy

ČASTÉ DOTAZY

Připravili jsme pro tebe seznam nejčastějších otázek a odpovědí. Pokud však níže nenalezneš řešení svého problému, zašli svůj dotaz na info@bike-prague.cz

REGISTRACE

Jak se mám do závodu přihlásit?
Nejprve je nutné si na sportid.cz zřídit / aktivovat účet a teprve poté je možné se přihlásit na závod. Pokud se registruješ skrz systém SportID poprvé dej volbu REGISTRUJTE SE a vyplň požadované údaje a vytvoř si nový účet. Pokud jsi již s námi někdy absolvoval některý ze závodů a zadáš stejné údaje, přijde Ti do emailu, se kterým ses v minulosti registroval, potvrzovací email a v systému budeš mít následně nahrané své historické výsledky.
Po přihlášení do účtu SportID pokračuj k registraci na některý ze závodů – zvol si závod / trasu a dokonči objednávku. Při dalších závodech bude již přihlašování snadnější a nebudeš muset znovu zadávat své údaje.

Jak zaregistruji více závodníků najednou, abych získal slevu?
Vyplň svou registraci na sportid.cz, dokonči objednávku a v posledním kroku klikni na „Přidat dalšího závodníka“. Ten musí mít zřízený aktivní účet v systému SportID. Ty i druhý závodník a každý další máte startovné o 100 Kč levnější. Pak přejdi k platbě a bude ti udělena sleva.

Je startovné vratné?
Bohužel ne, ale můžeme Ti nabídnout možnost převodu startovného na jinou osobu viz níže.

Mohu převést registraci na jiného člověka?
Ano, nejpozději však do 15.5. Zašli prosím původní objednávku s informacemi o novém závodníkovi (jméno, datum narození, e-mail a telefon) na info@bike-prague.cz. Následně tvou registraci přepíšeme na nového závodníka. Změna závodníka je do 15.5. bezplatná. Na místě je změna možná za 100 Kč.

Mohu změnit délku trasy?
Trasu si můžeš vybrat až v den závodu. Pokud sis zadal například 55 km a chceš jet 35 km, nemusíš nic měnit, stačí se rozhodnout a přijít ve správnou dobu na start. Dlouhá 55 km trať startuje ve 12:00 hod a krátká 35 km v 15:00 hod.

Udělal jsem chybu v registraci při zadání jména/data narození/týmu. Lze údaje změnit?
Ano, přihlas se do sportid.cz a změn si své údaje.

Mohu se registrovat i na místě?
Ano, je to možné. On-line registrace jsou však za zvýhodněnou cenu. Registrace a výdej balíčků probíhá v prodejně Intersport.

OBECNÉ

Kdy a kde si vyzvednu startovní číslo?
Výdej čísel a startovních balíčků probíhá v pátek 18. 5. od 12:00 do 20:00 a v sobotu 19. 5. od 7:00 do 14:00 (děti do 9:30) v prodejně Intersport v Galerii Butovice.

Bylo mi přiděleno číslo a vlna, ale mám na lepší výsledek, jak mám zažádat o změnu přidělené startovní vlny?
Ve startovní listině najdeš s odstupem maximálně několika dní své startovní číslo a vlnu, která se odvíjí od výsledků v předchozích 3 ročnících. Pokud jsi například Bike Prague nejel, tvůj účet se z jakéhokoliv důvodu nespároval s tvými historickými výsledky nebo máš pocit, že patříš do lepší výkonnostní vlny, vyplň tento formulář a budeš kontaktován/a ohledně případného přeřazení do lepší vlny.

Jaké jsou kapacity závodů?
Kapacita závodu je 2000 účastníků včetně dětských závodů.

Kde na místě zaparkuji a jak se na Bike prague dostanu?
Start závodu se nachází u Galerie Butovice, kde je k dispozici přes 1000 parkovacích míst. V bezprostřední blízkosti je také stanice metra B Nové Butovice.

Jak probíhají dětské závody?
Dětské závody předcházejí startu dospělých. Nejprve v 10 hod startují nejstarší děti na 3km trase, následují mladší děti na kratších trasách. Vyhodnocují se zvlášť chlapci a dívky. Pro děti do 8 let jsou závody v bezprostřední blízkosti startu – jedou z větší části po in-line dráze.

TÝMOVÉ KATEGORIE

Co je Tandem tým?
Utvoř tým ve složení muž – žena v libovolném vzájemném vztahu a rozhodněte se, kdo z vás pojede delší trať a kdo kratší. Vítězí dvojice s nejnižším součtem časů. Ale o svůj čas se nemusíš bát, závodníci v týmové soutěži Tandem jsou současně hodnoceni i v individuálním závodě jednotlivců. Podrobnější pravidla najdeš ZDE.

Co je SlowMotion tým?
U Slow Motion týmů je za úkol utvořit co nejpočetnější partu. Každý z vás si volí trasu, která mu nejvíce vyhovuje. Oproti Tandemu je ale cílem mít dosažený součet časů co nejvyšší. Není nezbytné zajet trasu závodu co nejpomaleji, významným faktorem je co nejvyšší počet členů týmu. Výhodou je, že počet členů týmu není nijak omezen. Podrobnější pravidla najdeš ZDE.

Jak zaregistruji Tandem nebo SlowMotion tým?
Nejprve se každý člen týmu se musí zaregistrovat a zaplatit startovné na sportid.cz. Následně vytvořte v záložce moje přihlášky Tandem/tým ve svém účtu a pozvěte kamarády/.. nebo přijměte pozvání do tandemu nebo týmu. Tandem či tým může být otevřený (bez potvrzení) nebo uzavřený (na vyžádání).

TRIČKA / balíčky enervit na BIKE PRAGUE

Jsem už přihlášený a chci si doobjednat tričko nebo výživový balíček od Enervit. Jak to udělám?
Není problém – přihlas se do svého profilu na sportid.cz a přiobjednej si přes moje přihlášky – služby dle libosti tričko nebo balíček od Enervitu. Po zaplacení budeš moci tričko / balíček vyzvednout na registraci spolu se startovním balíčkem.

STARTOVNÍ BALÍČEK

Co je obsahem startovního balíčku?

  • Startovní číslo s nalepeným čipem
  • Startovní tašku s dárky od partnerů
  • Občerstvení na trati a v cíli
  • SMS s cílovým časem
  • Oficiální čas, čistý čas a mezičas
  • Fotografie a diplom ke stažení zdarma
  • Poukaz na pozávodní občerstvení

OBČERSTVOVACÍ STANICE

Co bude k dispozici na občerstvovacích stanicích?
Voda, inotový nápoj a energetické tablety od Enervitu, tyčinky a ovoce. Zároveň si můžete nabrat pití i do bidonu.